Titulek: Re: Bakerova cysta Vložil: Marta Datum: 13.10.2016

Gábino, já jsem měla na levé noze špatný kyčelní kloub a stoupla jsem si na židli, potřebovala se dostat do výšky, abych dosáhla na skříň. Váhu celého těla jsem vytáhla nahoru za pomocí jen pravé nohy, než jsem mohla dosáhnout na skříň a přitáhnout se rukama. Zhmoždila si koleno a udělala se mně měkká boule pod kolenem, koleno pobolívalo (asi poraněné vazy), stahovala jsem ho pružným obinadlem 2 roky. Jednoho dne byla na kontrole u ortopeda s mými kyčlemi, zkoušel hybnost a rotaci kloubů a prudce mně ohnul i to mé koleno, které už skoro nebolelo, při cestě domů jsem už sotva šla a bolelo mě celé lýtko. V noci noha celá otekla i s chodidlem a byla červená, k lékaři šla bez boty. Ten mě odeslal do nemocnice na internu k hospitalizaci se zánětem žil, ale tam mně udělali SONO žil a byly v pořádku. Poslali znovu na chirurgii, tam opět řekli, že mám zánět žil a hnali mě zpět ležet na internu, SONO mi přišel udělat sám primář a řekl, že to je záležitost tkání a né žil. Manžel mě odvezl domů, já si dávala na nohu studené obklady a polohovala nohu do výšky, trochu splaskla a přestala být horká. Za další 2-3 dny jsem navštívila svého ortopeda (byl na dovolené), ten dělal SONO tkáně v lýtku a vyslovil se, že to je právě ta Bakerova cysta. Snažil se jí odsát v místě podle SONA, ale žádná tekutina tam již nebyla. Zřejmě cysta praskla - tekutina vytekla do nohy a toto způsobilo ty potíže. Noha se zotavila a potíže vymizely, zjišťovala jsem příčinu cysty, je to poranění svalu nohy, že v něm praskne jednotlivý snopek svalku při nějakém třeba sportovním výkonu nebo podvrtnutí nohy stačí a poranění s tekutinou se ve svalu opouzdří, noha pobolívá. Napsala jsem Vám svoji zkušenost, snad se sem ještě podíváte?! Přeji Vám uzdravení a nohu bez potíží, je to trochu zdlouhavé, ale dá se to vyléčit, potom si dávat pozor na nohu, aby se to nevrátilo nebo neudělalo na jiném místě. Marta M.

Přidat nový příspěvek