Diskuze

Bolest kolen

Titulek: Pád na koleno Vložil: Sabina Datum: 26.08.2013

Dobrý den,

před týdnem jsem ternovala a upadla na koleno, vytvořila se modřina a menší boule, která již zmizela, nicméně bolest stále přetrvává, při chůzi se to docela rozchodí, ale schody jsou peklo, nechci ještě chodit k dr., přijde mi to zbytečné, bolest je přímo na jablku a na spodku kolene, ne nahoře. Nemáte někdo nějakou radu či přímo zkušenost s pádem na koleno?

Předem děkuji a sportu ZDAR! :)

Titulek: Re: Pád na koleno Vložil: admin Datum: 27.08.2013

Týden v případě kolena není žádná doba. Nechal bych tomu třeba i měsíc, pokud se bolest nezhoršuje.

Titulek: bolest spodní části menisku Vložil: Vít Datum: 25.08.2013

Je mi 41 let, hraju pravidelně aktivně nohejbal a v posledních dvou letech se objevuje bolest kolene. Po běžné hře, nebo tréninku mírná bolest a citlivost spodní části čéšky. Po turnaji (8 utkání v průběhu jednoho dne) silná bolest, citlivost a otok na uvedenemém místě, komplikace při chůzi. Co to může být? Navšívit lékaře, nebo použít nějakou dostupnou kloubní výživu? Díky za odpověď.

Titulek: Re: bolest spodní části menisku Vložil: admin Datum: 27.08.2013

Mohlo by jí o poškození či ztenčení chrupavky. Rozhodně lze doporučit přípravek na podporu chrupavky Flex Code Sirup

https://www.bolestkolena.cz/lecba/

Titulek: koleno Vložil: Kateřina Datum: 31.07.2013

Dobrý den,
2 měsíce zpátky jsem našlápla špatně na nohy a podvrtlo se mi koleno. Měla jsem ho nateklé, na ortopedii mi vytahovali vodu a dali ortézu. Dle doktora jsem měla vydržet 3 týdny v klidu (což jsem splnila). Stále mě bolí při větší zátěži (kolo, delší chůze, chůze do schodů) a při běhání neuběhnu ani metr bez bolesti.
Proto bych se Vás chtěla zeptat, co s tím, jestli je nejlepší si zajít za lékařem nebo se to dá rozcvičit doma, jelikož se běhání vzdávat nechci.
Děkuji

Titulek: Re: koleno Vložil: admin Datum: 22.08.2013

Pokud se problémy nezlepšují, bude třeba přesnější diagnózy. Úraz kolene mohl rozjet například mírnější formu chondropatie
https://www.bolestkolena.cz/chondropatie/

případně mohlo dojít k poškození vazů či menisku.

Titulek: Dlouhodobá bolest Vložil: Tomáš Datum: 09.06.2013

Dobrý den,
již před lety jsem měl problémy s bolestí kolene, na ortopedii to bylo vyřešeno elektroléčbou, letos před Vánoci tomu bylo stejně tak, pouze mi k tomu bylo doporučeno zakoupit nějakou tabletní kůru na posílení chrupavek. Poslední dva měsíce mně koleno stále bolí, ovšem zvláštně, buď permanentně bolí na horní straně v podstatě v ploše, nebo na čéšce, někdy zabolí zespodu s tím, že se bolest přesouvá i níže po holeni, stává se, že v něm lupe častěji než dříve. hybnost je normální, bolesti tohoto rázu bych očekával tak o 20-30let později, ale ne v 26....

Titulek: Re: Dlouhodobá bolest Vložil: admin Datum: 22.08.2013

Popisované problémy by mohly ukazovat na chondropatii.
https://www.bolestkolena.cz/chondropatie/

Titulek: Bolest kolena Vložil: Patrik Datum: 01.06.2013

Mam 17 r. ked som sedel na gauci mal som lavu nohu pod zadkom a ked som chcel vstat tak mi nieco v kolene akoby prasklo a odvtedy stale ked sa zohnem a pokusim sa vstat nemozem sa opriet o lave koleno musim sa niecoh pridrzat aby som sa postavyl a bolest stale pretrvava snazim sa aby om koleno velmi nenamahal ale uz aj pri mensom sa zohnuti citim neprijemnu bolest. Neviete co by to mohlo byt? Podla mna ta bolest nieco z meniskusom alebo ako sa to vola.


Titulek: Bolest kolena Vložil: Patrik Datum: 01.06.2013

Mam 17 r. ked som sedel na gauci mal som lavu nohu pod zadkom a ked som chcel vstat tak mi nieco v kolene akoby prasklo a odvtedy stale ked sa zohnem a pokusim sa vstat nemozem sa opriet o lave koleno musim sa niecoh pridrzat aby som sa postavyl a bolest stale pretrvava snazim sa aby om koleno velmi nenamahal ale uz aj pri mensom sa zohnuti citim neprijemnu bolest. Neviete co by to mohlo byt? Podla mna ta bolest nieco z meniskusom alebo ako sa to vola.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek